עמותת לשמה - לשילוב מתמודדים והעצמה בבריאות הנפש
תרומות
 

מטרות

עמותת לשמ"ה הינה עמותה שהוקמה ע"י אנשים המתמודדים עם הפרעה נפשית, במטרה להקים קהילה של מתמודדים, שיודעת לעמוד על זכויותיה ולדבר בעד עצמה, על בסיס העיקרון של Nothing About Us Without Us. 

מתוך משברי חיים לא פשוטים אנו מאמינים כי אנו מסוגלים לעזור זה לזה בעת משבר,  וכי מתוך המשבר צברנו ידע ייחודי שיכול לעזור לנו ולאחרים. אי לכך אנו פועלים לקידום תהליכי השיקום בקהילה ונושא של עמיתים מומחים בבתי החולים הפסיכיאטרים .

עמותת לשמ"ה שמה לה למטרה להילחם בסטיגמה באמצעות מפגש ישיר. אנו מאמינים כי הניכור והזרות יופחתו על ידי היכרות אישית.  אחד הפרויקטים שלנו הינו פרויקט "שגרירים", בהם נציגינו מגיעים כשגרירים אל קהילות, חברות, בתי ספר ומוסדות אקדמאים בכדי שיוכלו להכיר מעט אותנו, המתמודדים עם הפרעות נפשיות.

החלמה:
אנו מאמינים כי לכל אדם ישנה זכות לחלום ולהתקדם,  כי גם לאחר משבר עודנו אנשים שיש להם הרבה מעבר למחלה עצמה.  אנו עורכים סדנאות בכל רחבי הארץ לקידום גישה זו, הנותנת לאדם בכל מצב לחלום, להתקדם ולהחליט עבור עצמו מהי הדרך שתהפוך אותו למעט יותר מאושר.

העצמה:
הכוח שלנו הוא לפעול יחד, לכן אנו פועלים לבניית קהילה של מתמודדים כדי שמסוגלת לדבר בשביל עצמה, לדאוג לזכויותיה, ולפעול בכדי לקדם אותן.  אנו מאמינים כי יחד נצליח לפעול לשינוי חברתי, כזה המשלב אנשים עם מוגבלויות שונות בכל תחומי החיים. אנו עורכים סדנאות וקבוצות המונחות ע"י מתמודדים (שהם פעמים רבות גם אנשי מקצוע) במטרה ליצור קהילה פעילה.

מטרות:
קידום מעמדם ושילובם של המתמודדים עם מגבלה ותיוג פסיכיאטרי בחברה הישראלית.
פיתוח קהילת מתמודדים דינאמית, מכילה ונאבקת על זכויותיה.
שילוב מתמודדים במערך הטיפול והשיקום של בריאות הנפש כחלק מיצירת דיאלוג שוויוני.